Zasłony okienne do biura – rolety czy żaluzje? Co wybrać?

Na wstępie należy zwrócić uwagę, że wielu kupujących używa pojęć rolety i żaluzje zamiennie, w odniesieniu do różnych systemów zasłon okiennych. Istnieją jednak dwie odrębne kategorie. Żaluzje to osłony okienne wykonane z poziomych listew drewnianych lub aluminiowych, nazywanych lamelami, podczas gdy rolety to osłony okienne wykonane z tkaniny umieszczonej na wałku. Oba te rodzaje osłon osiągają cel, jakim jest zakrycie okna, ale różnią się znacznie pod względem działania, wyglądu oraz funkcjonalności.

Spis treści:

Rolety do biura – czy są funkcjonalnym rozwiązaniem

Coraz chętniej decydujemy się na zakup oraz montaż zasłon okiennych nie tylko w domach, ale i w biurach. Bez wątpienia stanowią one ważny element wyposażenia, niezbędny dla poczucia komfortu oraz bezpieczeństwa. Niezależnie od typu osłon, na który się zdecydujemy, nasza przestrzeń biurowa z pewnością zyska na komforcie – zwłaszcza latem, kiedy promienie słoneczne intensywnie ogrzewają pomieszczenie. Fakt, że rolety wewnętrzne mogą blokować promienie słoneczne może prowadzić do wymiernych korzyści – możliwa jest redukcja wykorzystania klimatyzatora. Pozbędziemy się również problemu promieni odbijających się od komputerowych monitorów, co znacznie zwiększy komfort pracy. Montując rolety okienne zyskujemy również na prywatności. Szeroki wybór rozwiązań pozwala sprawić również, by stały się one modnym elementem wystroju wnętrza.

Czy rolety bielsko i żaluzje montowane w biurze mają jakieś wady?

Na szczęście niewiele! Trzeba jedynie pamiętać o tym, że elementy powinny być regularnie czyszczone. Choć gromadzą na swej powierzchni zdecydowanie mniej kurzu i roztoczy niż zasłony materiałowe, to będą wymagały regularnej pielęgnacji. Ale bez obaw! Przy odpowiednim doborze tworzywa i rodzaju rolet, z łatwością utrzymamy je w czystości. W biurze, w którym na co dzień przebywa wiele osób, trzeba mieć na uwadze prawidłowe użytkowanie żaluzji. Z tego powodu warto zdecydować się na osłonę okna od sprawdzonego dostawcy – wtedy będziemy mieli pewność, że zamontowana zasłona okna będzie trwała, a jej elementy wytrzymałe.

Czy żaluzje nadają się do dużych przeszkleń? Żaluzje Bielsko

Czy żaluzje nadają się do dużych przeszkleń?

Jeśli zastanawiasz się, czy żaluzje bielsko są dobrym rozwiązaniem do przestrzeni przeszklonych, odpowiedź brzmi tak! Pomieszczenia z dużą ilością okien są szczególnie narażone na nadmierną ekspozycję na światło, co może utrudniać pracę i zmniejszać poczucie dyskrecji.

Żaluzje umożliwią regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Możemy wybierać spośród żaluzji aluminiowych lub drewnianych. Przy dużych powierzchniach zdecydowanie warto rozważyć żaluzje z napędem elektrycznym.  Osłony takie będą pełniły również funkcję dekoracyjną.

Rodzaje żaluzji: aluminiowe, drewniane oraz pionowe

Obecnie na rynku w segmencie żaluzji znaleźć możemy wachlarz produktów. Przede wszystkim są one wykonywane z różnych materiałów, co pozwala na dostosowanie żaluzji do miejsca, w którym mają one zawisnąć. W ofercie znajdziemy żaluzje aluminiowe i drewniane o różnych szerokościach lameli. Te pierwsze oferują mnogość wykończeń – mogą być matowe, błyszczące, jak i również ze strukturą. Dodatkowo możemy zdecydować się na żaluzje, których lamele są celowo perforowane, co sprawia, że światło w pomieszczeniu jest rozproszone.

Żaluzje drewniane zaś idealne będą do wnętrz, w których chcemy osiągnąć naturalny wygląd. Trendy wnętrzarskie nawiązują w ostatnim czasie do kolorów ziemi i natury, lamele drewniane i bambusowe idealnie wpasują się w tę stylistykę. Występują one w wielu kolorach – mamy więc możliwość dopasowania ich do naszej aranżacji.

Żaluzje pionowe natomiast składają się z szyny oraz pasów materiału i mogą stanowić nie tylko osłonę okna, ale także pomóc wydzielić przestrzeń. Świetnie nadają się do nietypowych powierzchni oraz dużych przeszkleń.

Jakie rodzaje rolet sprawdzą się w biurze?

Najczęściej spotykanymi roletami są rolety materiałowe – i rzeczywiście, ten model łatwo dopasować do zróżnicowanych przestrzeni i wystroju. Coraz popularniejsze jednak stają się także plisy, które sprawdzą się w mniejszych biurach. Jeśli zależy nam na prywatności i zwiększonej ochronie, możemy także wybierać spośród rolet zewnętrznych, które są wyjątkowo trwałe i zapewniają bezpieczeństwo.

Przyjrzeliśmy się, spośród jakich typów osłon dostępnych na rynku możemy wybierać, jakie parametry warto wziąć pod uwagę, wybierając rolety bielsko do konkretnej przestrzeni i czym kierować się, by zakup w pełni nas usatysfakcjonował, a produkt był trwały i spełniał swoją funkcję latami. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty oraz odwiedzenia naszego salonu sprzedaży – nasi eksperci pomogą Państwu w wyborze najskuteczniejszego rozwiązania do Państwa biura

Sprawdź powiązane artykuły:

Czym różnią się rolety od żaluzji?

Rolety są wykonane z tkaniny umieszczonej na wałku, podczas gdy żaluzje składają się z poziomych listew drewnianych lub aluminiowych. Rolety oferują bardziej jednolity wygląd, podczas gdy żaluzje pozwalają na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

Czy rolety są funkcjonalnym rozwiązaniem do biura?

Tak, rolety mogą blokować promienie słoneczne, redukować użycie klimatyzacji, zwiększać komfort pracy przy komputerze i zapewniać prywatność. Są także modnym elementem wystroju wnętrza.

Czy rolety i żaluzje montowane w biurze mają jakieś wady?

Główną wadą jest konieczność regularnego czyszczenia, ale przy odpowiednim doborze materiałów i rodzaju osłon, utrzymanie ich w czystości jest łatwe.

Wróć