Rodzaje rolet zewnętrznych – czym różnią się nasze modele?

Rolety zewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, to rodzaj zasłon okiennych umieszczanych na zewnątrz budynku. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi roletami, ponieważ spełniają znacznie więcej funkcji – rolety zewnętrzne Bielsko nie tylko zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi, deszczem, wiatrem, ale także dbają o komfort, izolację akustyczną, prywatność oraz są świetną ochroną antywłamaniową.

Rolety Bielsko dzielą się ze względu na ich montaż i wygląd, a są to:

  • rolety zewnętrzne podtynkowe
  • rolety zewnętrzne adaptacyjne montowane na elewacji
  • rolety zewnętrzne adaptacyjne montowane we wnęce okiennej

Rolety zewnętrzne podtynkowe – co warto o nich wiedzieć?

Osłony montowane podtynkowo charakteryzuje skrzynka, którą chowa się w ociepleniu. System ten stosuje się w budynkach nowo wznoszonych i stanowi doskonałą izolację termiczną. Natomiast rolety adaptacyjne montuje się w budynkach już istniejących. Dużą zaletą jest tutaj brak ingerencji w obecny wygląd budynku, ponieważ nie wymagają one dodatkowych przygotowań  do montażu i nie są zintegrowane z oknem. Na montaż osłon w systemie adaptacyjnym można zdecydować się w dowolnym momencie. Najbardziej popularny profil aluminiowy „Aluprof” stosowany w roletach to PA39. Wyróżnia go wyjątkowa trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Pianka poliuretanowa, wypełniająca profile, wolna jest od związków freonu, a farby wykorzystane do produkcji nie zawierają ołowiu. Dzięki wykorzystaniu produktów firmy „Aluprof” możemy wykazać się doskonałą jakością oraz gwarancją dostępności ewentualnych części wymiennych.

Szukasz osłony okiennej na długie lata? Rolety zewnętrzne Bielsko to rozwiązanie dla Ciebie! Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami – 601 808 572

Rolety zewnętrzne, a moskitiery – na co warto się zdecydować?

Warto wiedzieć, że rolety zewnętrzne można wykonać jako zintegrowane z moskitierami dzięki specjalnej, podwójnej prowadnicy. W przypadku okien są to moskitiery rolowane, a w przypadku drzwi tarasowych lub balkonowych moskitiery plisowane. Dzięki czemu zyskujemy elegancko wyglądającą ochronę przed insektami.

Rolety zewnętrzne do domu – obsługa i mechanizm

Obsługa rolet zewnętrznych  różni się od siebie w zależności od rodzaju – dostępne są rolety z napędem ręcznym lub napędem elektrycznym. Napędy ręczne sprawdzą się w przypadku niewielkich rolet. Coraz częściej jednak klienci decydują się na wybór napędów elektrycznych, którymi można sterować przewodowo za pomocą wyłączników lub radiowo za pomocą pilota. Przy doborze napędów elektrycznych warto zdecydować się na silniki z detekcją przeszkód i oblodzenia, które zapobiegają uszkodzeniom powstałym wskutek oblodzenia oraz pozostawienia jakiegoś przedmiotu w świetle pracy rolety. Warto zaznaczyć, że rolety sterowane elektrycznie można skonfigurować z systemem inteligentnym i sterować osłonami poprzez aplikację oraz otrzymywać informacje zwrotne o wykonanym poleceniu.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety zewnętrzne Anrol?

Poszukując producenta rolet zewnętrznych, warto zastanowić się nad wyzwaniami, które czekają na  zagubionego klienta. Salon sprzedaży rolet zewnętrznych ANROL oferuje swoim klientom fachową pomoc w wyborze idealnego rozwiązania, jednocześnie służąc poradą i konsultacją. Firma Anrol wykonała już wiele realizacji rolet zewnętrznych, co pozwoliło zbudować doświadczenie oraz wypracować skuteczne rozwiązania. Korzystając z usług firmy ANROL zyskujemy produkt wysokiej jakości, miłą i rzetelną obsługę oraz gwarancję. Chcesz dowiedzieć się więcej o roletach zewnętrznych – skontaktuj się z nami

Sprawdź również pozostałe artykuły!

Jakie są główne funkcje rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne pełnią wiele funkcji, takich jak ochrona przed promieniami słonecznymi, deszczem, wiatrem, a także zapewniają izolację akustyczną, prywatność i ochronę antywłamaniową.

Czym charakteryzują się rolety zewnętrzne podtynkowe?

Rolety zewnętrzne podtynkowe charakteryzują się skrzynką chowaną w ociepleniu, co sprawia, że są one doskonałą izolacją termiczną. Stosuje się je głównie w nowo wznoszonych budynkach.

Czy rolety zewnętrzne można połączyć z moskitierami?

Tak, rolety zewnętrzne można zintegrować z moskitierami, co zapewnia dodatkową ochronę przed insektami, jednocześnie zachowując elegancki wygląd.

Wróć