Jaką osłonę przed słońcem wybrać? Rolety czy żaluzje fasadowe Bielsko

Rolety oraz żaluzje stały się jednymi z najpopularniejszych sposobów odizolowania pomieszczenia od zewnętrznego otoczenia. Są one nieodłącznym atrybutem wyposażenia domów, mieszkań lub pojedynczych pomieszczeń. Z czasem w zdecydowanej większości wyparły one tradycyjne firany czy zasłony. Chętnie stosujemy je, gdy jesteśmy narażeni na wzmożone działanie promieni słonecznych lub chcemy zaznać odrobiny prywatności. Zapewniają one wyciszenie i osłonę przed nadmiernym nagrzewaniem.  Dlatego też rolety i żaluzje fasadowe odnalazły swoje zastosowanie w firmach czy biurach, gdzie priorytetowo dba się o dogodne warunki pracy. Na rynku dostępne są rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe oraz rolety wewnętrzne – czym się różnią i jakie wybrać?

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne Bielsko?

Rolety zewnętrzne montowane są na zewnątrz: do wnęki okiennej, na elewację lub podtynkowo. Jedną z największych ich zalet jest ochrona przed nasłonecznieniem i nagrzaniem wnętrza. Odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu w pomieszczeniu jest niższa temperatura niż na zewnątrz bez użycia klimatyzacji. Dodatkowa termoizolacja wpływa na to, że rolety zewnętrzne są idealnym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą. Rolety świetnie sprawdzą się jako ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz czy grad. Pozwalają również uzyskać izolację przed dźwiękami z zewnątrz, przez co zabezpieczają wnętrze domu przed hałasem i zapewniają wyciszenie. Wykonane są z trwałego materiału, dlatego też stanowią przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy, zwiększają  bezpieczeństwo oraz funkcjonalność mieszkania.

Oferujemy 24-miesięczną gwarancję na podzespoły rolet oraz 60-miesięczną gwarancję na usługę montażu, co świadczy o wysokiej fachowości oraz jakości produktów. 

Może jednak rolety wewnętrzne Bielsko?

Często spotykamy się z roletami wewnętrznymi, wykonanymi z tkaniny, nawiniętymi na wałki. Mogą one występować w wersji wolnowiszącej z prowadzeniem żyłkowym lub w kasecie z prowadnicami. Jeżeli chodzi o osłonę pomieszczenia, to jest to jak najbardziej klasyczne rozwiązanie. Taka osłona zapewni Ci dozę prywatności, a także sprawi, że mieszkanie stanie się bardziej przytulne, dzięki swobodnej kontroli tego jak wiele światła słonecznego dostaje się do pomieszczenia. Niezależnie od pory roku rolety wewnętrzne będą miały idealne zastosowane w wyposażeniu Twojego wnętrza. Są one praktyczne oraz funkcjonalne – co jest dodatkowym atutem. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że idealnie ozdobią i dopasują się do wnętrza pomieszczenia.

Obecnie jednym z  najpopularniejszych rozwiązań stosowanych do osłaniania okien od wewnątrz są rolety plisowane – potocznie zwane plisami. Ich największym atutem jest możliwość sterowania dwukierunkowego (góra – dół) oraz przystosowanie tkanin do czyszczenia ręcznego na mokro. Wyróżnia je szeroka gama kolorystyczna zarówno profili jak i materiałów. Ponadto plisa pozwala na zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Umożliwia również dekorowanie okien o nietypowych kształtach takich jak trójkąty, trapezy czy półkola oraz kompatybilności materiałów stosowanych do osłaniana okien dachowych.

Rolety wewnątrz czy na zewnątrz budynku?

Wybór rolet zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne zapewniają ochronę przed słońcem, prywatność oraz odizolowanie swojego mieszkania od tego co na zewnątrz. Największymi zaletami rolet zewnętrznych jest to, że zapobiegają stratom ciepła oraz nadmiernemu nagrzewaniu i stanowią dodatkowe zabezpieczenie, a wewnętrzne mają więcej typów do wyboru i dopełniają dekoracyjnie pomieszczenie.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe Bielsko?

O roletach zewnętrznych rozwodziliśmy się już akapit wcześniej, więc skupmy się teraz na żaluzjach fasadowych. Przewagą żaluzji jest możliwość swobodnego regulowania ilości wpadającego do wnętrza światła, które jest ułatwione dzięki zmianie kąta ułożenia lamel. Żaluzje fasadowe są dobrym rozwiązaniem, gdy potrzeba zasłonić bardzo duże przeszklenia.

Podsumowując, aby dokonać jak najlepszej decyzji, należy skupić się na swoich potrzebach oraz możliwościach. Trzeba pamiętać, że każdy typ rolety czy żaluzji wymaga innego przygotowania oraz montażu. Wszystkie powyższe rozwiązania są idealne, biorąc pod uwagę aranżację i funkcjonalność, natomiast możliwości techniczne i oczekiwania kupującego stanowią podstawę wyboru.

Jeśli nadal masz problem z dokonaniem wyboru, możesz zainspirować się naszymi realizacjami.

Zobacz nasze pozostałe produkty

Jeśli szukasz użytecznego wyposażenia dla twoich okien, to polecamy zerknąć na moskitiery oraz karnisze elektryczne w naszym sklepie. Dla posiadaczy ogrodów lub tarasów polecamy również markizy i pergole. Posiadają one niezwykły design i dodadzą Twojej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Świetnie ochronią przed rażącym słońcem oraz umilą czas spędzany na świeżym powietrzu.

Potrzebujesz skutecznej ochrony przed słońcem? Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne zapewniają ochronę przed słońcem, termoizolację, ochronę przed warunkami atmosferycznymi, wyciszenie, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Rolety wewnątrz czy na zewnątrz budynku?

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Rolety zewnętrzne zapewniają lepszą termoizolację i ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a wewnętrzne oferują więcej opcji dekoracyjnych.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe pozwalają na swobodną regulację ilości światła, a rolety zewnętrzne są bardziej skoncentrowane na termoizolacji i ochronie przed warunkami atmosferycznymi. Wybór zależy od potrzeb i preferencji klienta.

Wróć