Jaką osłonę przed słońcem wybrać? Rolety czy żaluzje fasadowe Bielsko

Rolety oraz żaluzje stały się jednymi z najpopularniejszych sposobów odizolowania pomieszczenia od zewnętrznego otoczenia. Są one nieodłącznym atrybutem wyposażenia domów, mieszkań lub pojedynczych pomieszczeń. Z czasem w zdecydowanej większości wyparły one tradycyjne firany czy zasłony. Chętnie stosujemy je, gdy jesteśmy narażeni na wzmożone działanie promieni słonecznych lub chcemy zaznać odrobiny prywatności, zapewniają wyciszenie i osłonę przed nadmiernym nagrzewaniem.  Dlatego też rolety i żaluzje fasadowe odnalazły swoje zastosowanie w firmach czy biurach, gdzie priorytetowo dba się o dogodne warunki pracy. W naszym sklepie w Bielsko Białej dostępne są rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe oraz rolety wewnętrzne – czym się różnią i jakie wybrać?

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne bielsko?

Rolety zewnętrzne montowane są przed ramą okna, zasłaniając całkowicie jej widoczność. Jedną z największych ich zalet jest ochrona przed nasłonecznieniem i nagrzaniem wnętrza. Odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu w pomieszczeniu jest niższa temperatura niż na zewnątrz bez użycia klimatyzacji. Dodatkowa termoizolacja wpływa na to, że rolety zewnętrzne są idealnym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą. Rolety idealnie się sprawdzą jako ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz czy grad. Pozwalają również uzyskać izolację przed dźwiękami z zewnątrz, przez co zabezpieczają wnętrze domu przed hałasem i zapewniają wyciszenie. Całkowicie zasłaniają przestrzeń okna oraz wykonane są z trwałego materiału, dlatego też stanowią przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy, zwiększenia to bezpieczeństwo i funkcjonalności mieszkania.

Rolety zewnętrzne bielsko oferują 24-miesięczną gwarancję, co świadczy o wysokiej jakości produktów. 

Może jednak rolety wewnętrzne Bielsko?

Obecnie najczęściej spotykamy się z roletami wewnętrznymi, wykonanymi z tkaniny, nawiniętymi na rolki i skrytymi w specjalnych kasetonach. Jeżeli chodzi o osłonę pomieszczenia, to jest to jak najbardziej klasyczne rozwiązanie. Dzięki zamontowaniu ich wewnątrz osłonimy pomieszczenie przed promieniowaniem słonecznym i nadmiernym ogrzewaniu pomieszczenia. Taka osłona zapewni Ci dozę prywatności, a także sprawi, żemieszkanie stanie się bardziej przytulne, dzięki swobodnej kontroli tego jak wiele światła słonecznego dostaje się do pomieszczenia. Niezależnie od pory roku rolety wewnętrzne będą miały idealne zastosowane w wyposażeniu Twojego wnętrza. Są one praktyczne oraz funkcjonalne – co jest dodatkowym atutem. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że idealnie ozdobią i dopasują się do wnętrza pomieszczenia.

Rolety wewnątrz czy na zewnątrz budynku?

Wybór rolet zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne zapewniają ochronę przed słońcem, prywatność oraz odizolowanie swojego mieszkania od tego co na zewnątrz. Największymi zaletami rolet zewnętrznych jest to, że odbijają promienie słoneczne i stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed promieniami UV, a wewnętrzne są łatwiejsze w dostosowaniu do wielkości okna, są atrakcyjniejsze cenowo i dopełniają dekoracyjnie wnętrze.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe bielsko?

O roletach zewnętrznych rozwodziliśmy się już akapit wcześniej, więc skupmy się teraz na żaluzjach fasadowych. Przewagą żaluzji jest możliwość swobodnego regulowania ilości wpadającego do wnętrza światła, które jest ułatwione dzięki zmianie kąta ustawienia lameli. Warto wspomnieć o trwałości tego rozwiązania, lamele oraz prowadnice wykonane są z aluminium, a okap powstał z ocynkowanej blachy. Żaluzje fasadowe są lepszym rozwiązaniem, gdy potrzeba zasłonić bardzo duże przeszklenia. Istnieje możliwość wykonania ich do 4,5 metra szerokości oraz do 5 metrów wysokości.

Podsumowując, aby dokonać jak najlepszej decyzji, należy skupić się na swoich potrzebach oraz możliwościach. Trzeba pamiętać, że każdy typ rolety czy żaluzji wymaga innego przygotowania oraz montażu. Wszystkie powyższe rozwiązania są idealne, biorąc pod uwagę aranżację i funkcjonalność, natomiast możliwości techniczne i oczekiwania kupującego stanowią podstawę wyboru.

Jeśli nadal masz problem z dokonaniem wyboru, możesz zainspirować się naszymi realizacjami.

Zobacz nasze pozostałe produkty

Jeśli szukasz użytecznego wyposażenia dla twoich okien, to polecamy zerknąć na folię okienne, moskitiery oraz karnisze elektryczne w naszym sklepie. Dla posiadaczy ogrodów lub tarasów polecamy również markizy i pergole Bielsko. Posiadają one niezwykły design i dodadzą twojej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Świetnie ochronią przed rażącym słońcem, jak i również deszczem czy gradem.

Potrzebujesz skutecznej ochrony przed słońcem? Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

Wróć