Rolety zewnętrzne – powody dla których musisz je mieć!

Jedną z cech charakterystycznych rolet zewnętrznych jest to, że w okresie letnim zatrzymują promienie słoneczne, a zimą przyczyniają się do obniżenia kosztów ogrzewania, poprzez ograniczenie ucieczki ciepła z pomieszczeń. Ponadto stanowią bardzo dobrą ochronę przed wiatrem, deszczem, a także mrozem.

Rolety zewnętrzne, a bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne wbrew pozorom bardzo zwiększają bezpieczeństwo związane z potencjalnym włamaniem. Niechciani goście nie będą wstanie dostrzec co znajduje się w domu, a dostęp do okien będzie utrudniony. Gwarantujemy, że dzięki naszym roletom z pewnością poczujesz się dużo bezpieczniej.

Rolety zewnętrzne, a cisza

Jeśli od zawsze marzyłeś, aby Twój dom stał się oazą spokoju mamy na to sposób. Nasze rolety skutecznie redukują hałas w pomieszczeniach. Taka opcja jest bardzo przydatna szczególnie dla rodzin z dziećmi. Małe dzieci często zasypiają w dzień, a cisza doskonale wpływa na komfort ich snu. To rozwiązanie jest dedykowane także osobom mieszkającym blisko ruchliwych ulic lub w centrum miasta, ponieważ rolety pomagają stłumić odgłosy z zewnątrz.

Przepuszczalność światła

Światło dzienne może wpływać na nasz nastrój, przede wszystkim jego nadmiar, a rolety zewnętrzne dają możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia o każdej porze dnia. Ta funkcja jest wyjątkowo przydatna np. podczas drzemki, albo oglądania filmu w telewizji, gdzie słońce sprawiałoby, że nic nie widzimy na ekranie. Zasłonięte rolety latem gwarantują przyjemny chłód w pomieszczeniu, jest to idealna alternatywa dla domu bez klimatyzacji.

Prywatność

Rolety zewnętrzne mają za zadanie skutecznie chronić przed niechcianym wzrokiem ludzi z zewnątrz. Szczególnie gdy mieszkamy w zatłoczonej dzielnicy, albo blisko dróg z dużym ruchem na co dzień.

Nowoczesny wygląd

W rolety zewnętrzne warto zainwestować także ze względów estetycznych, każdy dom z takimi osłonami dużo lepiej się prezentuje.

W naszej ofercie jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych, można sterować nimi zarówno ręcznie jak i przy pomocy silnika. Jeśli zdecydujesz się na sterowanie silnikiem elektrycznym mamy dla Ciebie świetną wiadomość, oferujemy najlepszą automatykę na  rynku – automatykę Somfy. Z systemem Somfy możesz znacznie zaoszczędzić swój czas, ponieważ wszystkim można sterować za pomocą pilota, smartfona lub tabletu.

Rolety zewnętrzne to idealne rozwiązanie dla ludzi chcących poprawić komfort swojego życia.

Jak rolety zewnętrzne wpływają na bezpieczeństwo mieszkania i czy mogą pomóc w zapobieganiu włamaniom?

Rolety zewnętrzne stanowią skuteczną ochronę przed potencjalnymi włamaniami. Zasłonięte rolety utrudniają niechcianym gościom dostęp do okien, a także uniemożliwiają im dostrzeżenie, co znajduje się wewnątrz domu. Dzięki nim możesz poczuć się znacznie bezpieczniej.

Jakie korzyści dla komfortu życia niesie ze sobą redukcja hałasu w pomieszczeniach za pomocą rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne skutecznie redukują hałas z zewnątrz, co może być niezwykle przydatne, zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Dla dzieci, które często zasypiają w ciągu dnia, cisza ma pozytywny wpływ na komfort ich snu. Ponadto rolety pomagają stłumić odgłosy z ruchliwych ulic lub centrum miasta, co sprzyja spokojowi i relaksowi.

Jak rolety zewnętrzne wpływają na przepuszczalność światła i jakie są korzyści z możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia?

Rolety zewnętrzne pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie o każdej porze dnia, co jest szczególnie przydatne podczas drzemki lub oglądania filmów w telewizji. Dzięki nim możesz kontrolować ilość światła dziennego, co może wpływać na twój nastrój i komfort. Latem zasłonięte rolety zapewniają również przyjemny chłód w pomieszczeniu, co stanowi doskonałą alternatywę dla klimatyzacji.

Wróć