Kiedy montować rolety zewnętrzne? Inwestycja w bezpieczeństwo i wygodę

Montaż rolet zewnętrznych to coraz częstsza decyzja w nowoczesnym budownictwie domów jednorodzinnych i budynków mieszkalnych, ponieważ poprawiają one komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Dobrej jakości rolety zewnętrzne zapewniają 100% zaciemnienia wnętrza. Ponadto stanowią one dodatkowe zabezpieczenie – ich trwała konstrukcja utrudnia dostęp nieproszonym gościom do wnętrza domu. Rolety wykonywane na elementach firmy Aluprof wykazują się doskonałą jakością oraz gwarantują dostęp do ewentualnych części wymiennych.

Zatem: kiedy montować rolety zewnętrzne?

Montaż rolet zewnętrznych w nowych budynkach

Jeśli martwisz się o to, jak zamontować rolety zewnętrzne, w pierwszej kolejności określ, kiedy to nastąpi. Rolety zewnętrzne Bielsko warto zamontować jeszcze na etapie budowy domu. Takie kompleksowe rozwiązanie minimalizuje późniejsze koszty remontu i wykończenia. Będzie można wtedy dopasować idealną roletę podtynkową, której skrzynka nie będzie widoczna, ponieważ chowana jest ona w ociepleniu – takie rozwiązanie dodaje walorów estetycznych. Jest to najpopularniejszy sposób montażu rolet zewnętrznych we współczesnym budownictwie. 

Istnieje oczywiście możliwość, aby rolety zamontować w późniejszym czasie, nawet po ociepleniu budynku. W takiej wersji skrzynka roletowa może być zamontowana na elewację lub do wnęki okiennej.

Zaletą rolet zewnętrznych podtynkowych jest to, że skrzynka ze zwiniętą roletą nie zaciemnia szyby, dzięki czemu promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia całą powierzchnią okna.

Kiedy montować rolety zewnętrzne? Montaż w wybudowanym domu

Często właściciele domów nie uwzględniają rolet zewnętrznych w projekcie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zamontować w wybudowanym i zamieszkałym domu.

Rolety adaptacyjne montowane są do ściany nad oknem lub do ramy okiennej. Ich skrzynka jest owalna lub ścięta pod kątem ostrym. Wypełnienie profili stanowi pionka poliuretanowa, dzięki czemu zwiększona zostaje izolacja termiczna budynku.

Rodzaje sterowania

W każdej z powyższych opcji oprócz standardowego napędu ręcznego można zastosować napędy elektryczne przewodowe lub radiowe. Dodatkowo można rozbudować systemy o sterowanie grupowe, piloty z zegarem lub centralę umożliwiającą zdalną obsługę osłon. Najnowocześniejsze systemy pozwalają na sterowanie roletami z każdego miejsca na świecie.

Najważniejsze zalety automatyzacji

Najważniejsze zalety automatyzacji to:

  • wysoka funkcjonalność
  • komfort i wygoda
  • nowoczesne rozwiązania
  • możliwość rozbudowy systemów o czujniki pogodowe i zegary
  • możliwość obsługi poprzez aplikację
  • większy poziom bezpieczeństwa 
  • dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem
  • mniejsza awaryjność systemu 
Kiedy najlepiej montować rolety zewnętrzne w nowo budowanym domu?

Najlepszym momentem na montaż rolet zewnętrznych jest etap budowy domu, ponieważ daje to możliwość zainstalowania rolet podtynkowych, których skrzynki są ukryte w ociepleniu.

Czy można zamontować rolety zewnętrzne w już wybudowanym domu?

Tak, istnieje możliwość montażu rolet zewnętrznych po wybudowaniu i ociepleniu domu. Takie rolety mogą być wtedy montowane do ściany nad oknem lub do ramy okiennej.

Jakie są główne zalety automatyzacji rolet zewnętrznych?

Automatyzacja rolet zewnętrznych zapewnia wysoką funkcjonalność i komfort, a oprócz tego daje nowoczesne rozwiązania, takie jak możliwość rozbudowy o czujniki pogodowe i zegary czy obsługę przez aplikację.

Wróć