Co powinieneś wiedzieć o automatyce „Somfy” do rolet zewnętrznych?

Żyjemy w czasach, w których najnowsze technologie nieustannie mieszają się z naszym codziennym życiem. Mało kto dzisiaj wyobraża sobie dzień bez swojego smartfonu w ręce. Dlatego kwestią czasu było pojawienie się nowoczesnych udogodnień w Twoim domu. Dzięki automatyce „Somfy” jesteś w stanie między innymi zdalnie sterować swoimi roletami zewnętrznymi.

Rolety zewnętrzne przyszłości

Rolety zewnętrzne posiadają wiele zalet. Chronią nas przed słońcem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Pozwalają cieszyć się spokojem w Twoim domu i sprawić by zawsze był on przytulnym miejscem. Poza tym są świetnym sposobem aby zadbać o Twoją prywatność i bezpieczeństwo. Gdy mowa o pojedynczych roletach zewnętrznych, to manualny mechanizm obsługi zdaje egzamin. Natomiast jeśli chcemy zamontować ich więcej, to zalecamy sterowanie przy pomocy silnika elektrycznego wraz z  automatyką Somfy. To pozwoli na szereg udogodnień takich jak:

  • Sterowanie roletami zewnętrznymi  za pomocą swojego smartfonu lub pilota
  • Kontrolę nad swoimi urządzeniami gdy jesteś poza domem poprzez wykorzystanie dedykowanej aplikacji
  • Automatyka Somfy oprócz sterowania roletami zewnętrznymi pozwala na skoordynowaną obsługę wszystkich urządzeń jakie posiadamy: pergole, markizy, żaluzje fasadowe, oświetlenia, alarmu czy ogrzewania
  • Powiadomienia o aktualnej pozycji Twoich rolet zewnętrznych i innych urządzeń
  • Automatyczne scenariusze, np. otwieranie i zamykanie rolet zewnętrznych o konkretnej godzinie
  • Informacje zwrotne o zrealizowanych przez system poleceniach

Zalety zastosowania automatyki Somfy w roletach zewnętrznych

Pisaliśmy powyżej o bezpośrednich korzyściach jakie niesie ze sobą automatyka Somfy. Nie są to jednak jedyne dobre strony tego systemu. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu będziesz miał przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa w swoim domu. Nie będziesz musiał martwić się czy na przykład rolety zewnętrzne zostały zamknięte, gdy wychodziłeś z domu. Możesz to sprawdzić w dowolnym momencie na swoim telefonie. Nie zabraknie Ci także poczucia komfortu, ponieważ Twój dom będzie w pełni zautomatyzowany i część czynności będzie wykonywał za Ciebie system Somfy. No i najważniejsze co zyskasz, to spokój. Niezależnie w którym miejscu się znajdziesz, będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić status położenia swoich rolet zewnętrznych i innych urządzeń w domu.

Automatyka Somfy i jej obsługa

Systemy Somfy są niezwykle intuicyjne. Poprzez zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na swoim smartfonie jesteś w stanie obsługiwać swoje rolety zewnętrzne i inne urządzenia z jego poziomu. Są jednak dostępne także rozwiązania bardziej klasyczne, jak sterowanie za pomocą eleganckich pilotów zdalnego sterowania. Dzięki nim szybko i sprawnie będziesz mógł obsługiwać swoje rolety zewnętrzne, markizy czy pergole. Taki zestaw składa się z pilota, czujników i odbiorników. Jednym z takich modeli jest NINA io, która pozwala na spersonalizowane i komfortowe korzystanie z wszelkich naszych urządzeń. W ofercie są też bardziej klasyczne piloty takie jak np. Situo Variation io II który dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi dopasuje się do wystroju każdego domu. W naszej ofercie znajdziesz też nadajniki naścienne, które dzięki małym rozmiarom idealnie wkomponują się w Twoją prywatną przestrzeń.

Nasza firma z dumą prezentuje certyfikat Somfy Expert, który jest potwierdzeniem naszej wiedzy i umiejętności z zakresu automatyki Somfy. Aby stać się autoryzowanym partnerem Somfy należy między innymi uczestniczyć  w okresowych szkoleniach, w których regularnie bierzemy udział.

Wróć