Rolety rzymskie — czym są i dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Aranżacja przestrzeni okiennych to jeden z wielu dylematów, przed jakim staje nowy właściciel domu lub mieszkania. A nie jest to zadanie łatwe, gdyż osłona okienna ma pełnić nie tylko funkcje ozdobne, ale także praktyczne. Wybór może okazać się ciężki: rolety materiałowe, dzień noc, plisy czy może żaluzje. Co wybrać? W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu zalety najbardziej dekoracyjnej formy zasłon okiennych — rolet rzymskich. Sprawdźcie, czym są i dlaczego skradły serca wielu naszych klientów.

Czym są rolety rzymskie?

Roleta rzymska to bardzo elegancka i modna osłona okienna. Jej głównym atutem są z pewnością walory estetyczne, ponieważ podczas podnoszenia ich do góry, tworzą dekoracyjne fałdy materiału. Sprawia to, że są ponadczasowe oraz pełnią funkcję ozdobną. Co więcej, można je stosować w różnych pomieszczeniach, co sprawia, że montuje się je zarówno w salonie, jak i w sypialni. Dzięki temu jest to bardzo często stosowane rozwiązanie, o czym świadczy popularność ich poszukiwań. W zależności od preferencji możemy wybrać materiał firankowy, średnio kryjący lub w pełni zaciemniający.

Jak działają rolety rzymskie? Rolety Bielsko

Jak wspomniano w poprzednim akapicie, rolety rzymskie są wykonane z materiału, który stanowi osłonę przed słońcem oraz zapewnia nam prywatność. Z tyłu tkaniny wszyte są pierścienie, które umożliwiają eleganckie układanie się materiału. Najczęściej obsługa odbywa się za pomocą łańcuszka. Maksymalne podniesienie materiału sprawia, że tkanina układa się w równomierne poziome fałdy, a po całkowitym obniżeniu staje się gładka.

Wiele osób twierdzi, że rolety rzymskie są nadzwyczajne, ponieważ nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Potwierdzeniem tego jest oczywiście fakt, że mimo iż istnieje wiele innych typów rolet oraz podobnych rozwiązań to rolety rzymskie nie wychodzą z mody i są chętnie wybierane zarówno przez profesjonalnych dekoratorów wnętrz, jak i osoby, które urządzają swoje mieszkania samodzielnie.

4 powody, dla których warto wybrać rolety rzymskie Bielsko

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie? Powodów jest oczywiście wiele, jednak w tym artykule wymienimy 4 najważniejsze zalety.  Rolety rzymskie wyróżniają się:

  • Szczególnymi walorami dekoracyjnymi — dzięki zastosowaniu różnorodnych tkanin oraz wzorów można dostosować je do każdego stylu. Duża paleta barw pozwala na urozmaicenie wyglądu przestrzeni, a charakterystyczne fałdy ozdabiają pomieszczenie.
  • Łatwością wymiany materiału — możliwe jest dokupienie samego blatu tkaniny, który z łatwością można wymieniać i zmieniać wygląd pomieszczenia w zależności od pory roku
  • Zróżnicowanymi możliwościami montażu — w zależności od potrzeb rolety rzymskie można montować nie tylko do ściany lub sufitu, ale również do ramy okna.
  • Bogatą gamą kolorystyczną tkanin  – z grup transparentnych, dimout oraz blackout

Nowości w Anrol – rolety rzymskie Bielsko

  • Nowa kolekcja tkanin zawierająca włókna z recyklingu oraz materiały velvetowe
  • Roleta rzymska DUO  (podwójna), która łączy w sobie funkcje zarówno firanki jak i zasłony. Tworzą ją dwie niezależne tkaniny. Spodni materiał to woal w kolorze białym lub ecru, wierzchni natomiast możemy dopasować do własnych preferencji
  • Rolete rzymską REV montuje się głównie w świetle szyby. Konstrukcja składa się z dwóch rynien, dzięki którym możemy dowolnie przesuwać zasłonę wzdłuż listwy przyszybowej zarówno w górę jak i w dół. Dzięki sznurkom napinającym istnieje możliwość jej zatrzymania na dowolnej wysokości.  Montaż w świetle szyby gwarantuje nam bezproblemową obsługę okien.

Rolety rzymskie to głównie dekoracja okienna, jednak dzięki odpowiednim materiałom sprawdzą się również jako osłona przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zapewnienie intymności w pomieszczeniu.

Poszukujesz stylowych i trwałych rolet rzymskich? Sprawdź w naszej ofercie dostępne rolety Bielsko. Zachęcamy do oglądnięcia katalogu online. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 601 808 572

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pozostałe artykuły!

Jakie są zalety rolet rzymskich w porównaniu z innymi rodzajami osłon okiennych?

Rolety rzymskie charakteryzują się eleganckim wyglądem i różnorodnością wzorów tkanin, co pozwala na dopasowanie do różnych stylów wnętrz. Dodatkowo charakterystyczne fałdy materiału tworzą element dekoracyjny pomieszczenia.

Jak dbać o rolety rzymskie, aby zachować ich trwałość i estetykę?

Aby zachować trwałość i estetykę rolet rzymskich, zaleca się regularne usuwanie kurzu i brudu za pomocą delikatnego odkurzacza. W przypadku plam lub chęci odświeżenia tkaniny można ją wyprać. Unikaj stosowania ostrej chemii, która mogłaby uszkodzić tkaninę.

Jakie są różnice między roletami rzymskimi a żaluzjami?

Rolety rzymskie składają się z jednej tkaniny, która zwija się podczas podnoszenia, podczas gdy żaluzje składają się z poziomych lamel, które można regulować, umożliwiając kontrolę nad ilością światła.

Wróć