Pergole Bielsko. Co warto o nich wiedzieć?

Pewnie nie raz zastanawiałeś czy opłaca się zainwestowanie w pergole? Konstrukcja, która pozwala na cieszenie się własnym podwórkiem nawet podczas opadów deszczu. Czas, żebyś dowiedział się, czym w zasadzie jest pergola i jakie korzyści ze sobą niesie.

Jaka jest rola pergoli?

Głównym zadaniem pergoli jest ochrona przed deszczem i oferowanie upragnionego cienia latem w słoneczne dni. Dużą zaletą tych konstrukcji jest fakt, że nie wymagają one żadnych pozwoleń ani zgłoszeń. System ten możemy rozbudować o dodatkowe osłony boczne – refleksole / sunscreeny, które charakteryzują się wysoką odpornością na wiatr i pozwalają korzystać z uroków lata nawet podczas wietrznej pogody.

Jakie są dostępne warianty pergoli?

Jakie są dostępne warianty pergoli?

Pergola może być ścienna, wolnostojąca, ogrodowa, aluminiowa oraz przeznaczona do podwieszenia pod istniejącą konstrukcją. Różne może być również ułożenie materiału – najczęściej spotykane to luźne poszycie, które po rozwinięciu układa się w delikatne plisy. Drugim rozwiązaniem jest napięta tkanina, gdzie woda opadowa spływa do zintegrowanej rynny z przodu pergoli, a następnie jest odprowadzana wewnątrz słupów podporowych.

Dlaczego warto posiadać własną pergolę

O niektórych zaletach pergoli napisaliśmy już w pierwszym podpunkcie. Najistotniejszą z korzyści posiadania własnej pergoli jest naturalne powiększenie i uatrakcyjnienie swojego domu o przestrzeń poza nim. Odpowiednio zaprojektowana pergola może sprawić, że nasz ogród lub taras przeobrazi się w stylowy kąt, w którym można miło spędzić czas z rodziną lub znajomymi, nie martwiąc się opadami, czy zbyt mocnym słońcem.

Pergole są coraz częstszym wyborem przy aranżacji ogrodów i przestrzeni poza domem. Gdy już zdecydujemy się na zakup własnej pergoli, dobrze skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie, takimi jak firma Anrol, która zadba, by pergola została odpowiednio zaprojektowana i wykonana.

Wróć