Żaluzje okienne – jaki rodzaj żaluzji wybrać?

Wśród osób dokonujących wyboru wyposażenia wnętrza często pojawiają się różne dylematy. Jednym z nich jest to, w jaki sposób osłonić i udekorować okna poprzez wybór odpowiednich zasłon i rolet. Nie jest to zadanie proste, gdyż wymaga ono całościowej oceny stylu, w jakim utrzymujemy dom oraz rodzaju sterowania – inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku napędu ręcznego a inne przy wykorzystaniu napędu elektrycznego. Żaluzje okienne różnią się charakterem, funkcjonalnością, ceną oraz designem. Po przeczytaniu tego tekstu dowiesz się wszystkiego o dominujących rodzajach żaluzji dostępnych na rynku i o tym, których z nich użyć, aby cieszyć się odpowiednim rozwiązaniem przez długie lata.

Żaluzje pionowe – osłona do biura lub pomieszczenia użyteczności publicznej

Żaluzje pionowe sprawdzają się głównie w pomieszczeniach biurowych lub użyteczności publicznej, choć niejednokrotnie zostają zastąpione żaluzjami aluminiowymi lub drewnianymi. Zdecydowanie wyróżniają się one na tle innych rozwiązań wielkością, elastycznością w zakresie zmniejszania oświetlenia pomieszczenia, jak i swobodą sterowania. Ich wielką użytecznością jest osłona dużych powierzchni. Szerokość poszczególnych pasów może wynosić 89 mm lub 127 mm. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów uzyskamy estetyczną osłonę okna spełniającą wszystkie wymagania higieniczne oraz przeciwpożarowe.  Ze względu na ich konstrukcję łatwo możemy regulować ilość przepuszczanego światła i zmieniać stopień nasłonecznienia w trakcie dnia.

Wyjątkowy wygląd i elegancki design – żaluzje drewniane

Czy warto wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane to żaluzje, które wykonane są z drewna abaczi, basewood lub bambusa. Pasują do wielu różnych rodzajów zabudowań. Ich elegancki wygląd ociepli każde wnętrze oraz będzie stanowić piękną dekorację pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na drabinkę taśmową, to żaluzja będzie delikatnym akcentem natomiast drabinka taśmowa w kolorze lamel lub kontrastowym doda wyrazistego charakteru całemu pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość wykorzystania lameli w większym rozmiarze, co pozwala na zamontowanie szerokiej i wysokiej żaluzji. Osłony o dużych rozmiarach warto wyposażyć w napęd elektryczny, dzięki któremu obsługa będzie bardzo prosta.

Żaluzje aluminiowe – duża gama kolorystyczna

Żaluzje aluminiowe to jedne z najbardziej różnorodnych dostępnych na rynku pod względem wymiaru lamel. Te, o wymiarach 16 lub 25 mm najczęściej montowane są do okna natomiast te o szerokości 50 mm, montowane są również do ścian i sufitów. Ich rozmiar nie jest jedynym czynnikiem wskazującym na unikalność produktu. Głównymi zaletami tego rodzaju osłon jest ich nowoczesny wygląd, łatwość obsługi oraz funkcjonalność. Sprawdzają się one bowiem w różnych rodzajach pomieszczeń, zwłaszcza tych, które potrzebują płynnej regulacji nasłonecznienia. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybranie żaluzji, które posiadają wykończenie matowe, błyszczące lub ze strukturą czy perforacją. Dzięki rozbudowanej kolekcji każdy znajdzie kolor odpowiedni dla swojego wnętrza.

Sprawdź nasze realizacje:

Żaluzje fasadowe bielsko – osłona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Żaluzje fasadowe bielsko to żaluzje zewnętrzne, świetnie sprawdzające się jako ochrona pomieszczenia przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Dzięki rozbudowaniu systemu o czujnik wiatrowy nie musimy pamiętać o zwinięciu żaluzji podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zależnie od funkcji, jakie mają pełnić, różnią się kształtem lamel. Występują również w systemie podtynkowym. Dzięki zastosowaniu napędów oraz automatyki firmy Somfy mogą być sterowane poprzez aplikację z każdego miejsca na świecie.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź powiązane artykuły:

1. Jaka jest różnica między żaluzjami a roletami?

Żaluzje pozwalają na regulację kąta nachylenia lameli, umożliwiając kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia, podczas gdy rolety zapewniają pełną prywatność i można uzyskać całkowite zaciemnienie.

2. Czy żaluzje wpływają na oszczędność energii w pomieszczeniach?

Tak, żaluzje mogą wpływać na oszczędność energii poprzez regulację ilości światła i ciepła wpadającego do pomieszczenia, co umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury bez nadmiernego korzystania z ogrzewania lub klimatyzacji.

3. Które materiały żaluzji są najtrwalsze?

Żaluzje aluminiowe i drewniane są uznawane za najtrwalsze. Aluminiowe pasują do wielu nowoczesnych mieszkań, natomiast drewniane oraz bambusowe cechują się naturalnym urokiem i ocieplają całe pomieszczenie.

Wróć