Rolety zewnętrzne, a zima – co to oznacza dla właścicieli rolet?

Rolety to doskonałe rozwiązanie z wielu względów. Do ich największych zalet należy komfort kontroli temperatury w pomieszczeniu. Zapobiegają one nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w lecie, ale mają także zastosowanie podczas chłodniejszych dni. Jaki jest ich wpływ na temperaturę zimą? Czy zasłonięcie rolety wpłynie na termoizolację mieszkania? Poniższy artykuł rozwieje wszystkie wątpliwości.

Spis treści:

Funkcja termoizolacyjna – rolety zewnętrzne Bielsko

Nowoczesne okna spełniają funkcję izolacyjną przed zimnem. Jednak w przypadku bardzo niskich temperatur oraz starszych okien zimne powietrze dostaje się do wnętrza. Korzystne okaże się zamontowanie rolet zewnętrznych, które pozwolą zaoszczędzić energię oraz fundusze przeznaczone na rachunki za ogrzewanie. W jaki sposób roleta zewnętrzna wpływa na temperaturę w mieszkaniu? Dzięki wypełnieniu profili pianką poliuretanową rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się jako izolator cieplny. Pomiędzy osłoną a szybą powstaje przestrzeń – poduszka powietrzna, która zapobiega przenikaniu zimnego powietrza do środka budynku. Instalowanie tego rodzaju zabezpieczeń jest coraz bardziej popularne. Decydując się na rolety zewnętrzne bielsko, zapewniamy docieplenie mieszkania.

Obsługa rolet zewnętrznych

Obsługa rolet zewnętrznych różni się w zależności od wybranego rodzaju. Klient ma do wyboru napęd ręczny lub elektryczny. W przypadku pierwszego, ręcznego, roletę można zwinąć lub rozwinąć przy pomocy zwijacza bądź nawijarki. W przypadku napędów elektrycznych obsługa jest jeszcze prostsza i zapewnia niesamowity komfort oraz wygodę. Można zdecydować się na roletę z silnikiem przewodowym, którego obsługa odbędzie się przy pomocy wyłącznika lub roletę z napędem radiowym, sterowaną za pomocą pilota. Istnieje możliwość rozbudowania oferty o sterowanie zegarowe, inteligentne lub centralne.

Sterowanie roletą za pomocą aplikacji – rolety Bielsko

W aktualnych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z aplikacji na każdym kroku. Mamy smart telewizory, pralki, a nawet lodówki! Nowoczesne udogodnienia w domu sprawiają, że mamy więcej czasu na przyjemności. Twórcy rolet zewnętrznych również wyszli naprzeciw potrzebom klientów. Rolety zewnętrzne Bielsko mogą być sterowane w łatwy sposób, dzięki automatyce „Somfy”, której główną zaletą jest przede wszystkim wygoda korzystania. Leżąc wygodnie na kanapie, możesz sterować swoimi roletami. Dużym plusem jest także możliwość kontrolowania swojego domu, kiedy jesteś poza nim. W przypadku, gdy zapomnisz opuścić rolety czy zostajesz dłużej w pracy, nie musisz się martwić. W łatwy sposób możesz sprawdzić oraz zmienić pozycję rolet, otrzymując informację zwrotną o wykonaniu zadania. Możliwe jest także skoordynowane sterowanie wszystkich innych osłon, jakie posiadasz, w tym np.: markiz, oświetlenia, alarmu, czy nawet ogrzewania. System „Somfy” zapewnia bezpieczeństwo i spokój. Stan swoich urządzeń możesz nie tylko sprawdzić w aplikacji, ale także zmienić ich ustawienia, bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Mity na temat rolet zewnętrznych

Istnieje kilka mitów, dotyczących rolet zewnętrznych. Jednym z nich jest nieosiągalna dla zwykłego człowieka cena. W świadomości ludzi rolety zewnętrzne to ogromny wydatek. Należy zdać sobie sprawę, że ich montaż odbywa się raz, a cieszyć się jego zaletami możemy długie lata. Koszt to kwestia indywidualna, w zależności od metrażu domu. Oczywiście, możesz zdecydować się na zamontowanie rolet w jednym z pomieszczeń, np. w salonie. Kolejnym często powtarzanym mitem jest trudny montaż. Decydując się na ofertę od profesjonalistów, mamy gwarancję pewnej i estetycznej instalacji. Rolety zewnętrzne często postrzegane są jako problematyczne i trudne w obsłudze. Bez względu, którą opcję wybierzesz – manualną, czy automatyczną, sposób obsługi jest prosty. Nawet jeśli nowa technologia nie należy do Twoich ulubionych dziedzin, każdy będzie w stanie poradzić sobie z ich obsługą dzięki intuicyjnym systemom.

Rolety zewnętrzne Bielsko – inne zalety

Nie sposób pominąć innych, bardzo istotnych zalet rolet zewnętrznych. Oprócz istotnej roli termicznej rolety zapewniają także poczucie prywatności. W swoim domu możesz czuć się swobodnie, bez obaw, że ktoś z zewnątrz będzie Cię obserwował. Roleta zewnętrzna stanowi również bezpośrednie zabezpieczenie okien. Szczególnie polecana jest przy ruchliwych ulicach, czy miejscach turystycznych. Chroni ona nie tylko Twoje okno, ale także Ciebie przed nadmiernym hałasem. Pełni  funkcję izolacji akustycznej, wyciszając mieszkanie. Długa lista zalet powinna rozwiać ewentualne wątpliwości. Rolety zewnętrzne Bielsko sprawdzą się w każdej sytuacji.

Sprawdź pozostałe artykuły:

Jak rolety zewnętrzne wpływają na temperaturę w mieszkaniu zimą?

Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się jako izolator cieplny, zwłaszcza w przypadku niskich temperatur i starszych okien. Dzięki wypełnieniu profili pianką poliuretanową oraz stworzeniu poduszki powietrznej między osłoną a szybą, rolety zapobiegają przenikaniu zimnego powietrza do środka, co przyczynia się do utrzymania ciepła w pomieszczeniach.

Czy montaż rolet zewnętrznych jest opłacalny?

Tak, montaż rolet zewnętrznych to inwestycja, która pozwala zaoszczędzić energię i środki finansowe przeznaczone na ogrzewanie, co w dłuższej perspektywie czasu jest opłacalne.

Jakie są sposoby obsługi rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne można obsługiwać ręcznie za pomocą zwijacza lub nawijarki, lub automatycznie, za pomocą napędu elektrycznego sterowanego wyłącznikiem, pilotem, a nawet za pomocą inteligentnych systemów.

Wróć