Przygotuj swój taras na sezon letni. Markizy i pergole Bielsko

Najlepszy sposób na spędzenie ciepłych, wakacyjnych dni to wypoczynek na świeżym powietrzu. Ogród i taras oferują mnóstwo możliwości na relaks i kontakt z naturą, jednak gdy nie mamy do nich dostępu, to nawet zwykły balkon możemy zamienić w wypoczynkowy kącik. Wakacyjny czas może nas zaskoczyć dużą zmiennością pogody: z dużych upałów do deszczowych burz, jak więc się przed nimi ochronić? Zadbaj o to, aby nic nie zakłóciło Twojego relaksu — wybierz markizy i pergole Bielsko. Tego rodzaju osłony pozwolą Ci zapomnieć o oparzeniach słonecznych i rażącym słońcu. Wyposaż swój taras lub balkon w skuteczną ochronę z dodatkiem estetycznego wyglądu i funkcjonalności.

Jak w pełni wykorzystać możliwości markizy Bielsko?

Markizy dają nam cień w gorące południe. Najczęściej są sterowane elektrycznie za pomocą pilota i w łatwy sposób można je zwinąć, co stanowi duże ułatwienie w obsłudze. W ciepłe dni możemy pod nimi postawić basen dla naszego dziecka i ochronić się przed oparzeniami słonecznymi. A po odpowiedniej aranżacji stworzymy swój własny przytulny kącik z kocem i poduszkami. Markiza tarasowa to świetne rozwiązanie nawet dla spokojnego wypicia porannej kawy na balkonie lub zrelaksowania się przy dźwiękach letniej mżawki.

Nie trzeba się martwić o zachowanie czystości markiz, ponieważ są one łatwe i proste w sprzątaniu. Zaleca się oczyszczać lekkie zabrudzenia powierzchni metalowych / aluminiowych za pomocą wody z dodatkiem delikatnych środków myjących. Natomiast czyszczenie tkanin należy rozpocząć od rozwinięcia tkaniny. Usuwanie zanieczyszczeń może odbywać się poprzez delikatne szczotkowanie bądź odkurzanie powierzchni. Tkaninę należy czyścić tylko przy użyciu czystej wody lub łagodnego roztworu wody z mydłem o maksymalnej temperaturze 30 stopni. Po zastosowaniu roztworu należy całość spłukać czystą wodą oraz przed zwinięciem dokładnie wysuszyć tkaninę.

Zaczerpnij odpoczynku pod pergolą Bielsko

Pergole natomiast idealnie sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie. Pełnią funkcję zadaszenia, który ochroni nas przed deszczem i wiatrem bez konieczności zamykania się w domu. Z wykorzystaniem pergoli tarasowej możemy z przyjemnością spędzać czas na leżakowaniu, zjeść potrawy z grilla czy spędzać czas ze znajomymi. Konstrukcja pergoli dodaje uroku i klimatu naszemu ogrodowi, a dodatkowo posiada wysoką trwałość.

W naszej ofercie posiadamy pergole  drewnianą lub metalową, na której znajduje się poszycie lub aluminiowe pióra obrotowe. Konstrukcje z poszyciem materiałowym posiadają napęd ręczny, gdyż nie wymaga on użycia dużej siły do obsługi. Natomiast pergole aluminiowe wyposażone są najczęściej w sterowanie elektryczne. W przypadku konserwacji i czyszczenia materiał na pergoli pielęgnujemy w ten sam sposób co markizy. Istnieje również możliwość rozbudowania systemu o dodatkowe osłony boczny – refleksole / rolety screenowe, które zapewniają ochronę przed silnymi podmuchami wiatru.

Sprawdź nasze oferty dla markizy i pergole Bielsko lub odwiedź nasz sklep.

Udekoruj swój taras lub balkon wykorzystując pergole i markizy Bielsko

Markizy i pergole oprócz tego, że są funkcjonalne, to dodatkowo dopełniają taras i tworzą urozmaicenie dla wyglądu naszej przestrzeni. Stanowią zadaszenie dla strefy relaksu w ogrodzie, sprawiając wrażenie zewnętrznego salonu. Charakterystyczny wygląd markiz i pergoli wystarczy, by zrobić świetne wrażenie, ale jak dodać im wyjątkowego uroku? Do pergoli świetnie sprawdzą się meble ogrodowe takie jak, fotele, krzesła lub leżaki. Dopełnienie będą stanowić rośliny ogrodowe. A dla dekoracji pergoli wykorzystamy światełka, lampiony oraz masę poduszek. Aranżacja tarasu może być nieco łatwiejsza niż zagospodarowanie małego balkonu, więc jak wykorzystać znajdującą się nad nim markizę?

Kreatywnym pomysłem jest przeznaczenie jednego kąta na strefę wypoczynku. Ułożenie kocy i poduszek zagwarantuje nam przytulność. Na parapecie możemy zapalić świeczki lub umieścić pachnące kwiaty doniczkowe. W drugim kącie możemy ustawić dwie pufy oraz mały stolik kawowy – pozwoli nam to zjeść pyszny posiłek na zewnątrz lub napić się schłodzonej lemoniady.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pozostałe artykuły!

Jakie korzyści wynikają z wykorzystania markiz na tarasie lub balkonie w okresie letnim?

Markizy na tarasie lub balkonie w okresie letnim zapewniają skuteczną ochronę przed intensywnym słońcem, chroniąc nas przed oparzeniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem się przestrzeni. Ponadto tworzą przyjemny cień, który sprzyja komfortowi wypoczynku na świeżym powietrzu.

W jaki sposób markizy mogą zapewnić ochronę przed słońcem i poprawić komfort wypoczynku na zewnątrz?

Markizy zapewniają ochronę przed słońcem, gdyż ich materiał odbija promienie słoneczne i tworzy cień. Dzięki nim można spędzać czas na tarasie czy balkonie nawet w upalne dni, unikając oparzeń słonecznych. Dodatkowo markizy pomagają utrzymać niższą temperaturę wewnątrz pomieszczenia i chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza.

Co można zrobić, aby utrzymać markizy w czystości i zapewnić im długotrwałą trwałość?

Aby utrzymać markizy w czystości i przedłużyć ich trwałość, zaleca się regularne usuwanie lekkich zabrudzeń z powierzchni metalowych lub aluminiowych za pomocą wody z dodatkiem delikatnych środków myjących. Tkaninę markizy można czyścić delikatnym szczotkowaniem lub odkurzaczem, a w razie potrzeby korzystać z czystej wody lub łagodnego roztworu wody z mydłem o temperaturze do 30 stopni.

Wróć