Moskitiery — skuteczny sposób na walkę z owadami

Letnie, wysokie temperatury doskwierają nie tylko na bezpośrednim słońcu, ale też wewnątrz naszych mieszkań i domów. Z tego powodu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upałami nawet w pomieszczeniu. Przed promieniami słońca ochronią nas rolety zewnętrzne, a wietrzenie przestrzeni zapewni świeży dopływ powietrza – szczególnie chłodniejszymi wieczorami. Niestety spokojny wieczór może zostać przerwany przez uciążliwe owady, które za wszelką cenę chcą dostać się do naszego mieszkania. Najlepszym sposobem na skuteczną ochronę są moskitiery. Czym się wyróżniają i jakie są ich rodzaje?

Co to moskitiera i jakie są jej rodzaje?

Moskitiera to osłona wykonana z siatki o bardzo małych, gęstych oczkach, którą montuje się po zewnętrznej stronie okien lub drzwi. Korzystając z moskitiery, zapewniamy sobie nie tylko ochronę przed insektami, ale również niezakłócony dopływ świeżego powietrza oraz światła. Ramy moskitier są wykonane z ekstrudowanych profili aluminiowych, które pokryte są lakierem proszkowym. Wypełnienie moskitier stanowi siatka wykonana z wysokiej jakości włókna szklanego – najczęściej w kolorze czarnym, ponieważ jest on najmniej widoczny dla okna. Moskitiery możemy dopasować w zależności od naszych wymiarów i możliwości:

 • Moskitiery ramkowe

Jest to rodzaj zabezpieczenia stałego oparty na wzorze ramy. Montowany na haczykach dopasowanych do grubości ramy okiennej. Stosowany w przypadku okien.

 • Moskitiery ramkowe przesuwne

Stosujemy w przypadku dużych, przeszklonych drzwi balkonowych, tarasowych oraz ogrodów zimowych. Skrzydło moskitiery porusza się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną. Moskitiery przesuwne dają możliwość montażu w układzie dwurzędowym lub trzyrzędowym.

 • Moskitiery rolowane

Działają na podobnej zasadzie do rolet zewnętrznych – siatka moskitiery jest chowana w aluminiowej kasecie. Obsługa ręczna za pomocą sznurka.

 • Moskitiery drzwiowe

Dedykowane są one w szczególności dla drzwi balkonowych. Standardowo moskitiera wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy, które przytrzymują drzwi w pozycji zamkniętej. Dodatkowo w dolnej części skrzydła znajduje się tzw. „kopniak”, który ułatwia otwieranie oraz zabezpiecza siatkę przed uszkodzeniami.

 • Moskitiery plisowane

Szczególną cechą moskitiery jest wyjątkowy system składania w harmonijkę, który pozwala na łatwą oraz szybką obsługę konstrukcji. Po zsunięciu na bok zajmuje bardzo mało miejsca. Dzięki temu jest ona bardzo funkcjonalna i pozwala zabezpieczyć dużą powierzchnię. Jest to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością wśród klientów.

Moskitiery – zalety

Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani co do moskitier, to warto zapoznać się z szeroką gamą zalet, jakie posiada to rozwiązanie.

 • Ograniczenie owadów oraz zanieczyszczeń przedostających się do mieszkania.
 • Szybki i prosty montaż.
 • Stanowią mechaniczną barierę dla insektów, dzięki której nie musimy stosować w domu chemicznych środków zwalczania owadów.
 • Zapewniają łatwy przepływ powietrza.
 • Nie ograniczają dostępu do światła.
 • Szeroki wybór pozwala dopasować wielkość oraz kolor do osobistych preferencji.

Moskitiery i rolety Bielsko

Oczywiście w przypadku rolet wewnętrznych nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ moskitiery montowane są na zewnątrz. Osoby zamierzające montować rolety zewnętrzne mogą zdecydować się na rolety zintegrowane z moskitierami. Jest to bardzo wygodny system, który w prosty sposób pozwala na ochronę przed owadami. Rozwiązanie to wyróżnia duża estetyka oraz funkcjonalność. Należy pamiętać, że w przypadku rolet zewnętrznych nie zawsze jest możliwość, aby w późniejszym czasie założyć moskitiery, zależny to w głównej mierze od sposobu oraz rodzaju zamontowanych rolet.

Masz wątpliwość, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Napisz do nas biuro@anrolrolety.pl

Co to jest moskitiera i jakie są jej rodzaje?

Moskitiera to osłona z siatki montowana na zewnątrz okien lub drzwi. Rodzaje moskitier to: ramkowe, ramkowe przesuwne, rolowane, drzwiowe i plisowane.

Jakie są zalety moskitier?

Zalety moskitier to: ochrona przed owadami i zanieczyszczeniami, łatwy montaż, brak konieczności używania środków przeciw owadom, przepływ powietrza, światło, różnorodność kolorów i rozmiarów.

Jak moskitiery współpracują z roletami wewnętrznymi lub zewnętrznymi?

Moskitiery montuje się na zewnątrz okien, więc nie kolidują z roletami wewnętrznymi. Rolety zewnętrzne mogą być zintegrowane z moskitierami, ale nie zawsze można je dodatkowo zamontować do istniejących rolet zewnętrznych.

Wróć