Moskitiery — skuteczny sposób na walkę z owadami

Letnie, wysokie temperatury doskwierają nie tylko na bezpośrednim słońcu, ale też wewnątrz naszych mieszkań i domów. Z tego powodu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed upałami nawet w pomieszczeniu. Przed promieniami słońca ochronią nas rolety zewnętrzne, a wietrzenie przestrzeni zapewni świeży dopływ powietrza – szczególnie chłodniejszymi wieczorami. Niestety spokojny wieczór może zostać przerwany przez uciążliwe owady, które za wszelką cenę chcą dostać się do naszego mieszkania. Najlepszym sposobem na skuteczną ochronę są moskitiery. Czym się wyróżniają i jakie są ich rodzaje?

Co to moskitiera i jakie są jej rodzaje?

Moskitiera to zasłona wykonana z siatki o bardzo małych, gęstych oczkach, którą montuje się po zewnętrznej stronie okien lub drzwi. Korzystając z moskitiery, zapewniamy sobie nie tylko ochronę przed insektami, ale również niezakłócony dopływ świeżego powietrza oraz światła. Siatka najczęściej jest wykonana z nylonu, poliestru lub bawełny, dzięki czemu nie ogranicza swobodnego przepływu powietrza. Moskitiery możemy dopasować w zależności do naszych wymiarów i możliwości:

 • Moskitiery ramowe

Moskitiera ramowa to rodzaj zabezpieczenia oparta na wzorze ramy, która wykonana jest z aluminium w kolorze białym lub brązowym. Montaż tego rodzaju moskitier jest łatwy oraz bezinwazyjny. Dzięki mocowaniu za pomocą magnesów lub haczyków nie musimy martwić się robieniem dodatkowych dziur.

 • Moskitiery rolowane

Działają na podobnej zasadzie do rolet zewnętrznych – aluminiowa kasetka chowa moskitierę oraz chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W każdej chwili możemy zwinąć siatkę bez potrzeby ciągłego demontażu.

 • Moskitiery drzwiowe

Moskitiery stworzone w szczególności dla drzwi balkonowych oraz tarasowych. Dzięki aluminiowej ramię konstrukcja zachowuje sztywny profil, co zapobiega odkształceniom w trakcie użytkowania. Specjalne mocowanie na zawiasach gwarantuje łatwe zakładanie konstrukcji oraz demontaż.

 • Moskitiery plisowane

Szczególną cechą siatki jest wyjątkowy system składania, który pozwala na łatwą oraz szybką obsługę konstrukcji. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne i pozwalają pokryć znacząco dużą powierzchnię.

Moskitiery – zalety

Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani co do ochronnej siatki, to warto zapoznać się z szeroką gamą zalet, jakie posiada to rozwiązanie.

 • Ograniczenie owadów oraz pyłków przedostających się do mieszkania.
 • Szybki i prosty montaż.
 • Rozwiązanie wielokrotnego użytku.
 • Stanowią mechaniczną barierę antykomarową, dzięki której nie musimy stosować w domu chemicznych środków zwalczania owadów.
 • Zapewniają łatwy przepływ powietrza.
 • Nie ograniczają dostępu do światła.
 • Szeroki wybór pozwala dopasować wielkość oraz kolor do osobistych preferencji.

Moskitiery i rolety Bielsko

Jak pogodzić montaż moskitiery na oknie, które już ma zamontowaną roletę? Oczywiście w przypadku rolet wewnętrznych nie jest to żaden problem, ponieważ zasłony montowane są na zewnątrz. Osoby posiadające rolety zewnętrzne mogą zastanawiać się jaki rodzaj moskitier sprawdzi się w ich przypadku. Na szczęście moskitiery są możliwe do zamontowania w każdym oknie. Dzięki temu, że zakładamy je we wnęce lub na ramie to nie musimy się martwić o kolidowanie ze sobą tych dwóch konstrukcji.

Wróć