Markiza tarasowa Bielsko – czym kierować się przy wyborze?

Markiza tarasowa to bardzo popularne rozwiązanie, które, aby w pełni spełniało potrzeby domowników, musi zostać dobrane w sposób przemyślany. Wszystko dlatego, że markizy dzielą się na kilka rodzajów, mających różne zastosowanie oraz właściwości. Oto najważniejsze informacje, warte poznania przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Czym są markizy tarasowe?

Markizy są rodzajem osłon na balkonie lub tarasie, które są montowane w celu ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Posiadanie ich w ogrodzie zapewnia wygodę podczas odpoczywania, wspiera komfort podczas czytania książki czy po prostu pozwala na jeszcze lepszy relaks po dniu pełnym obowiązków. Konstrukcja zadaszenia zazwyczaj opiera się na zwijanej tkaninie oraz przegubowych ramionach, którymi można sterować w celu osiągnięcia właściwego położenia.

Oprócz tego markiza tarasowa Bielsko ma funkcje estetyczne, dzięki którym dobrze prezentuje się zarówno na eleganckim, jak i bardziej kreatywnym tarasie. Jakby tego było mało, markiza na taras od sprawdzonego dostawcy będzie przez wiele lat zachwycać w niezmienionej formie.

Jakie są możliwości markiz tarasowych?

Markiza tarasowa w kasecie lub bez to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z szerokiej listy zalet tego rozwiązania. Należą do nich m.in.:

  • łatwość obsługi, wysoka trwałość i ochrona przed słońcem oraz promieniami UV;
  • szeroka gama kolorystyczna, dzięki której pasują do każdej przestrzeni tarasowej i balkonowej;
  • konstrukcja pozwala na zaciemnianie dowolnego fragmentu tarasu i ogrodu
  • uniwersalność dzięki zastosowaniu wybranej opcji sterowania
markizy śląsk

Markiza tarasowa Bielsko. Automatyzacja to podstawa

Markizę na balkon możemy wyposażyć w napęd elektryczny. Każdy może wybrać rozwiązanie, które bardziej mu odpowiada. Markizę na taras można sterować ręcznie za pomocą korby lub za pomocą napędu elektrycznego. W drugim wariancie będzie sterowana pilotem lub przełącznikiem, co stanowi prosty i funkcjonalny sposób na korzystanie z markizy. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, który docenia każdy u kogo markiza na balkon lub taras jest obowiązkowym elementem przestrzeni, stanowi napęd elektryczny sterowany pilotem wraz z dodatkowym czujnikiem wiatrowo-wstrząsowym. Dzięki jego zastosowaniu podczas silnych podmuchów wiatru markiza sama się zwinie.

Markiza tarasowa w kasecie lub bez – rodzaj ma znaczenie

Nie da się ukryć, że każdy, kto chce, by jego markiza na taras spełniała potrzeby, musi zastanowić się nie tylko nad automatyzacją, ale również nad tym, jakie dokładnie rozwiązanie preferuje. Do wyboru są:

  • markizy bez kasety – które świetnie sprawdzą się podczas montażu markizy pod wystającym balkonem lub krokwią (pochyłą belką więźby dachowej);
  • w półkasecie – tkanina jest chroniona ale konstrukcja od dołu jest widoczna;
  • w pełnej kasecie – która sprawdzą się tam, gdzie markiza jest narażona na wpływ czynników atmosferycznych (markiza tarasowa w kasecie ma nowoczesny wygląd i dobrze współgra z dekoracjami, np. zintegrowanym oświetleniem LED).

Markiza balkonowa z montażem – warto pamiętać o specjalistach

Wybór rozwiązania, jakim jest markiza tarasowa Bielsko, nie musi być trudny. Najważniejsze to kierować się swoimi priorytetami, a w razie możliwości – pytać o pomoc. Doświadczeni specjaliści ze sprawdzonej firmy chętnie rozwieją wątpliwości i udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. W Anrol nie ma problemu z wyborem usługi, jakim jest markiza balkonowa z montażem. Dzięki temu proces w całości realizowany jest przez specjalistów, całkowicie redukując stres domowników i przyszłych właścicieli markiz!

Czym są markizy tarasowe?

Markizy tarasowe to osłony montowane na balkonach lub tarasach, chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Są wykonane ze zwijanej tkaniny i posiadają przegubowe ramiona, które można regulować.

Jakie są główne zalety markiz tarasowych?

Markizy tarasowe oferują ochronę przed słońcem i promieniami UV, są trwałe, łatwe w obsłudze, dostępne w szerokiej gamie kolorów, a także mogą zaciemniać dowolny fragment tarasu.

Jakie są rodzaje markiz tarasowych dostępne w ofercie?

Oferujemy markizy bez kasety, w pół kasecie oraz w pełnej kasecie. Każdy rodzaj ma swoje zastosowanie i zalety, które warto rozważyć przed dokonaniem wyboru.

Wróć