4 fakty, na temat markiz, które warto znać przed ich zakupem

Poranek – książka, kawa, świeże powietrze i coraz bardziej dokuczliwe promienie słoneczne. Co zrobić, żeby uniknąć takich przykrych sytuacji? Zainstalować markizy Bielsko ! Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 4 najważniejsze fakty na temat markiz, które warto znać.

Rozmiar markizy a wymiary tarasu – Markizy Bielsko

Decydując się na zakup warto przemyśleć, które miejsce markiza ma osłaniać. Najlepiej obserwować jak układają się promienie słoneczne w ciągu dnia. Możliwe, że fragment tarasu jest osłonięty w naturalny sposób, wówczas nie ma sensu, aby umieszczać tam dodatkową osłonę. Najważniejszym miejscem jest ta przestrzeń, w której wypoczywamy i planujemy spotkania z najbliższymi, warto więc ją dodatkowo zabezpieczyć.

Nie wiesz jaka wielkość markizy będzie odpowiednia do Twojego tarasu? Skontaktuj się z nami, a my  pomożemy Ci wybrać odpowiedni produkt!

Mechanizm rozkładający – Markizy Bielsko

Ważnym aspektem jest również wybór mechanizmu, rozwijającego markizę. Nasz Klient ma do wyboru 3 opcje: 

  • Napęd ręczny – przy użyciu korbki,
  • Markizę z napędem elektrycznym – przy użyciu pilota,
  • Napęd elektryczny – przy użyciu przełącznika.

Wybór mechanizmu zależy od preferencji Klienta. Najczęściej jednak wykonujemy markizy z napędem elektrycznym „Somfy” sterowanym z pilota oraz czujnikiem wiatru, dzięki czemu markiza składa się automatycznie. Napęd elektryczny pozwala na szybsze i wygodniejsze otwieranie markizy Bielsko.

Konstrukcja markizy – Markizy Bielsko

Jest to kolejny bardzo ważny punkt przy decyzji o kupnie markizy. W tym wypadku rzecz rozbiega się o sposób schowania poszycia przy złożonej markizie. Klient i tu ma 3 możliwości do wyboru:

  • Poszycie schowane w kasecie
  • Markize z poszyciem schowanym w półkasecie
  • Poszycie bez kasety

Czym różnią się te 3 opcje? Markiza schowana w kasecie jest najpraktyczniejszą opcją, ponieważ poszycie jest w całości chronione przed zabrudzeniami. Przy decyzji o wyborze markizy w półkasecie mamy sytuację, w której tkanina jest w pełni schowana, a widoczny jest tylko front markizy. Markiza bez kasety to najtańsze rozwiązanie, należy jednak pamiętać o tym, że wówczas tkanina nawija się na rolkę, która jest narażona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – jest to praktyczne rozwiązanie, kiedy markiza będzie schowana pod balkonem. W niektórych z powyższych rozwiązań możemy zastosować dekoracyjną falbanę.

Montaż markizy – Markizy Bielsko

Markizy mogą być montowane do krokwi dachowej, nadproża, balkonu lub ściany. W naszej firmie wychodzimy  naprzeciw potrzebom Klienta i oferujemy montaż markiz.

Nie wiesz jaką markizę wybrać? Zobacz nasze propozycje i skontaktuj się z nami!

Wróć